„NUOVA” WPUST DACHOWY ODPROWADZAJĄCY WODE
ODWODNIENIE DACHOWE jest jednym z najbardziej słusznych systemów łączenia rur i odpływów wody deszczowej na dachach płaskich, rynien dachów wielospadowych i obiektów przemysłowych. Nadaje się szczególnie do stosowania z wszelkiego rodzaju membranami bitumicznymi modyfikowanymi APP, SBS oraz płynnymi powłokami bitumicznymi. Ten konkretny element został przebadany w najdrobniejszych szczegółach, aby zoptymalizować jego właściwości, w rzeczywistości posiada on głowicę o średnicy 170 mm na 30 mm głębokości, która zwiększa wydajność odwadniania do 45% w porównaniu do standardowego odpływu. Całkowita długość leja 330 mm pozwala na zastosowanie go do grubszych podłoży, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania połączeń pośrednich, a po włożeniu do króćca rury spustowej umożliwia stały i ciągły przepływ bez utraty wydajności rury spustowej. Odpływ wykonany jest z IGOM.CE, specjalnie opracowanej przez ITALPROFILI ® mieszanki kauczuków syntetycznych, która pozwala na uzyskanie wysokich właściwości fizycznych, chemicznych i technicznych oraz elastyczności produktu. IGOM.CE jest wysoce odporny na działanie promieni UV, ozonu i innych czynników atmosferycznych i chemicznych. Może być stosowany w szerokim zakresie temperatur, ponieważ jest bardzo elastyczny w niskich temperaturach, jest również stabilny w czasie dzięki swoim właściwościom fizycznym i mechanicznym, które zapewniają maksymalną wydajność przez cały okres użytkowania. Udowodniono, że ten wpust dachowy może odprowadzać do 45% więcej wody niż zwykły wpust o tej samej średnicy.
Wpust składa się ze ściętego korpusu dostępnego w różnych średnicach solidnie przymocowanego do żebrowanego kołnierza, wykonanego z tych samych materiałów, aby ułatwić przyleganie membrany. Trzon urządzenia posiada dwa lub więcej strategicznie rozmieszczonych okrągłych pierścieni, które są skierowane na zewnątrz i po wciśnięciu do rury odpływowej tworzą doskonałe uszczelnienie. Pierścienie uszczelniające są ściskane do góry po włożeniu do rury spustowej i dzięki temu dopasowaniu ciśnieniowemu gwarantują optymalne uszczelnienie z każdym typem rury i zapobiegają przenikaniu pary wodnej lub spiętrzaniu wody do systemu dachowego. Jest to szczególnie ważne w przypadku izolacji, ponieważ mogłoby to spowodować uszkodzenie samej izolacji, co stanowi jeden z głównych problemów w hydroizolacji dachu.
Zaleca się stosowanie rusztu żwirowego o średnicy 200 mm połączonego bezpośrednio z pierścieniem szczelinowym, pierścień ma trzy szczeliny, które pozwalają na regulację wysokości w przypadku różnic w warstwach systemu hydroizolacji.